Podręczniki szkolne

Drugi rok w szkole

Podstawówka albo szkoła średnia

Druga klasa jakiejkolwiek szkoły, to ważny moment w okresie edukacji. W szkole podstawowej oznacza połowę klas I-III, będących pierwszym obowiązkowym etapem edukacji. W szkołach średnich zazwyczaj jest to moment wybierania rozszerzeń pod kątem matury lub intensywniejsze przygotowanie się do egzaminów zawodowych. Z tego powodu, kompletując książki, warto zwrócić uwagę na to, aby podręcznik klasa 2, był w odpowiednio dobrym stanie. W szkole podstawowej sytuacja jest prostsza, ze względu na mniejszą ilość przedmiotów. W szkole średniej upewnijmy się, że podręczniki z przedmiotów na których nam zależy spełniają nasze oczekiwania. Jeżeli wymagany w szkole podręcznik do klasy 2 nie spełnia naszych oczekiwań, zastanówmy się nad zakupem dodatkowych książek. Dobrym pomysłem może okazać się dokupienie zbioru zadań albo vademecum, w którym znajdziemy wszystkie niezbędne informacje, które przydadzą nam się podczas przygotowywania się do sprawdzianów, a później matury.

Wypracuj sobie swój system na efektywną naukę

W podstawówce liczba obowiązków, które mają dzieci w klasie drugiej, jest stosunkowo mała. Mimo to, warto zadbać o to, aby nasze maleństwo regularnie poświęcało czas na naukę i sprawy szkolne. Dzięki temu w późniejszych latach edukacji, będzie mu zdecydowanie łatwiej zarządzać swoim czasem. Sprawna organizacja jest kluczem do wykonywania swoich obowiązków w terminie.

W szkole średniej, ilość przedmiotów oraz nauki, zdecydowanie wzrasta. Druga klasa jest wówczas istotnym rokiem, podczas którego powinniśmy zacząć się przygotowywać do matur lub egzaminów zawodowych. Pomóc ma nam w tym podręcznik klasa 2, przeznaczony do wybranych przez nas przedmiotów. Warto jednak pamiętać, że samo posiadanie książek nic nam nie da. Trzeba jeszcze z nich umiejętnie korzystać. W zależności od naszych predyspozycji i upodobań, metody nauki mogą być różne. Do popularnych należą:

– tworzenie map myśli i bazowanie na skojarzeniach

– korzystanie z fiszek

– przepisywanie notatek

– wielokrotne czytanie, w myślach lub na głos

– ucznie się w grupie

– angażowanie dużej ilości zmysłów, np. poprzez kolory, powtarzanie na głos i chodzenie w trakcie nauki

Chcąc uczyć się efektywnie, korzystaj z posiadanych przez siebie narzędzi. Podręcznik klasa 2, jest twój. Możesz w nim robić notatki, zaznaczać najważniejsze informacje, przyklejać karteczki z dodatkowymi objaśnieniami wyjątkowo trudnych zagadnień. Zaprzyjaźnij się ze swoimi książkami i zacznij je wykorzystywać, nie tylko wtedy, gdy zbliża się jakiś sprawdzian lub kartkówka. Dzięki wypróbowaniu różnych metod dowiesz się, która jest dla ciebie najodpowiedniejsza.

Twój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *